Győzelem a Szolnok ellen

Csabai Csirkefogók-Szolnoki Dózsa Közgép 13-12 (2-0, 5-3, 4-5, 2-4)

Békéscsaba, Árpád fürdő, 100 néző. Vezette: László Gábor, Pásztor Antal.

Békéscsaba: Ormai - Dobra, Rácz, Mucsi, ifj. Kádár J. 2, Kiss Gy. 5 (2), Szentesi 2. Cs.: Máté L. 1, Tonnes, Borsos, Szabó T. 3. Edző: Kádár József.

Szolnok: Józsa - Kalmár 4 (1), Hangay 2, Hajdú Z., Dőry 5, Nagy R., dr. Mosonyi. Cs.: Pályi, Tóth P. 1, Soltész, Szabó E. Edző: Cseh Sándor.

Gól emberelőnyből: 11/5, ill. 8/0.

Ötméteresek: 2/2, ill. 2/1.

Kipontozódott: Mucsi, ill. Nagy R.

Nagy lendülettel kezdett a békéscsabai csapat, a második negyed elején már 3-0-ra vezettek nagynevű ellenfelük második csapata ellen. Sőt, ugyanennek a játékrésznek finisére már ötgólos (7-2) előnyre tettek szert. A harmadik játékrész közepén is még öt gól volt a házigazdák előnye (9-4), ám a finisre felzárkózott a Tizsa-parti gárda (10-8). A vendégek kétszer is egy gólra megközelítették a békéscsabai együttest, de egyenlíteni nem tudtak, mert mindig akadt egy biztos két, aki bevette Józsa Ottó kapuját. Sokat jelentett a győzelem szempontjából, hogy a hazaiak öt emberelőnyös helyzetet kihasználtak, míg ellenfelük e téren nem jeleskedett, ugyanis egyszer sem tudta bevenni a viharsarkiak kapuját fórból. De az is sokat jelentett, hogy Ormai Zoltán kapus 37 százalékos teljesítményt nyújtott, míg a túloldalon Józsa 32 százalékot.

Kádár József: - Jó kezdett után kicsit elfáradt a csapat, amit kihasznált az ellenfél, de utolérni már nem tudott bennünket. Ez a győzelem sokat jelenthet a majdani végelszámoláskor.